Alberto Prieto (Cádiz)

l

Fins a 2017 ha realitzat algunes publicacions i ha coordinat en l’àmbit educatiu, i al llarg de sis anys, un projecte literari-solidari titulat “Tiende tu mano…”, amb el qual s’han recaptat diners per tal d’ ajudar a diferents associacions sense ànim de lucre (Haití, Lorca, Càncer, Drogues, TDAH, Discapacitat), ocupant aquest projecte, durant els últims […]

Fins a 2017 ha realitzat algunes publicacions i ha coordinat en l’àmbit educatiu, i al llarg de sis anys, un projecte literari-solidari titulat “Tiende tu mano…”, amb el qual s’han recaptat diners per tal d’ ajudar a diferents associacions sense ànim de lucre (Haití, Lorca, Càncer, Drogues, TDAH, Discapacitat), ocupant aquest projecte, durant els últims anys, la major part del seu temps fins a 2016. Des de 2017, ha presentat la Slam Poetry de Màlaga, ha sigut campió de la Poetry Slam de Cadis durant dos anys consecutius; guanyador de la Poetry Slam por el anillo de Gata Cattana del Festival Internacional de Poesía de Granada; i guanyador de la Poetry Slam Sur (territori meitat sud d’Espanya), que li ha donat l’oportunitat de participar en el Poetry Slam Internacional de Lisboa 2018. Recentment ha publicat el poemari “Tarzán en el asfalto” en la Col·lecció Palabreadorxs de l’editorial El petit editor.


Detalls de la peça artística

8º Campionat de Poetry Slam Espanya


Vídeos

https://www.facebook.com/Slamvlc/videos/922100331305323/

+ Poetas

2bat

2bat

ADRIANA BERTRAN (Llobregat)

ADRIANA BERTRAN (Llobregat)

AL BARETO (Hospitalet)

AL BARETO (Hospitalet)

Alberto Prieto (Cádiz)

Alberto Prieto (Cádiz)

Alejandra Martínez de Miguel (Madrid)

Alejandra Martínez de Miguel (Madrid)

Alejandro Céspedes (Oviedo)

Alejandro Céspedes (Oviedo)

Amelia Díaz Benlliure (Castellón)

Amelia Díaz Benlliure (Castellón)

Ana Pérez Cañamares (Madrid)

Ana Pérez Cañamares (Madrid)

Ángel Miguel (Málaga)

Ángel Miguel (Málaga)

Ángela Segovia (Ávila)

Ángela Segovia (Ávila)

Ángelo Néstore (Italia)

Ángelo Néstore (Italia)

Antonio Orihuela (Huelva)

Antonio Orihuela (Huelva)

Arjàn Álvarez Beltrán (Barcelona)

Arjàn Álvarez Beltrán (Barcelona)

Barba Corsini (Barcelona)

Barba Corsini (Barcelona)

Belén Segarra (València)

Belén Segarra (València)

Berta García Faet (València)

Berta García Faet (València)

Blue Caravan (València)

Blue Caravan (València)

Carlos Ávila (Toledo)

Carlos Ávila (Toledo)

Carmen Barranco (Sevilla)

Carmen Barranco (Sevilla)

Carmen Conde (Compostela)

Carmen Conde (Compostela)

Catalina Isis (València)

Catalina Isis (València)

Chiwaka Buenos Días (Jaén)

Chiwaka Buenos Días (Jaén)

Cintaadhesiva (A Coruña)

Cintaadhesiva (A Coruña)

CLACOWSKY (Albacete)

CLACOWSKY (Albacete)

Claudia Faci

Claudia Faci

Crudo & Seward

Crudo & Seward

Dani Orviz

Dani Orviz

Daniel Palomares (València)

Daniel Palomares (València)

Daniel Rabanaque (Saragossa)

Daniel Rabanaque (Saragossa)

David Vid

David Vid

Deborah Vukusic (Ourense)

Deborah Vukusic (Ourense)

DYSO (Ciudad Real)

DYSO (Ciudad Real)

El tractor de l’amor (Lleida)

El tractor de l’amor (Lleida)

Elefante Gris (Mallorca)

Elefante Gris (Mallorca)

elhombreviento (València)

elhombreviento (València)

Eskarnia

Eskarnia

Eva Gallud

Eva Gallud

Fátima Miranda (Salamanca)

Fátima Miranda (Salamanca)

IRIS ALMENARA (Castellón)

IRIS ALMENARA (Castellón)

Javier Gm & Burguitos

Javier Gm & Burguitos

Jesús Ge

Jesús Ge

Josep Pedrals (Barcelona)

Josep Pedrals (Barcelona)

Juan Carlos Mestre (León)

Juan Carlos Mestre (León)

Juan Luis Ramos, Ultramarinos (València)

Juan Luis Ramos, Ultramarinos (València)

La Mare

La Mare

Lena Larios (Granada)

Lena Larios (Granada)

Lola Guerricaechebarria (Bilbao)

Lola Guerricaechebarria (Bilbao)

Lola Nieto (Barcelona)

Lola Nieto (Barcelona)

Luanna (Jaén)

Luanna (Jaén)

Mama Fiera (Menorca)

Mama Fiera (Menorca)

Mansilla y los Espías (Sevilla)

Mansilla y los Espías (Sevilla)

Marçal Font (Barcelona)

Marçal Font (Barcelona)

Margalida Followthelida (Mallorca)

Margalida Followthelida (Mallorca)

María Salgado (Madrid)

María Salgado (Madrid)

Miguel Martínez (Madrid)

Miguel Martínez (Madrid)

Mississippi (València)

Mississippi (València)

Msias (València)

Msias (València)

Nebur Frick (Valladolid)

Nebur Frick (Valladolid)

Novembre Elèctric amb Hèctor Serra

Novembre Elèctric amb Hèctor Serra

Pablo Benavente (Cádiz)

Pablo Benavente (Cádiz)

Pablo Cortina (Oviedo)

Pablo Cortina (Oviedo)

Pablo X. Suárez y Dudu García (Asturias)

Pablo X. Suárez y Dudu García (Asturias)

Pep Gimeno, “Botifarra”

Pep Gimeno, “Botifarra”

Ramín Studio (València)

Ramín Studio (València)

Redifusión (Ciudad Real)

Redifusión (Ciudad Real)

Saúl Lescún (Oviedo)

Saúl Lescún (Oviedo)

Xisco Ródenas

Xisco Ródenas

Yanito

Yanito