2bat

l

Idoia Hernández és la pianista i compositora darrere de Hatxe, pseudònim amb el cual va presentar el seu primer àlbum,  Lehena. Cofundadora de 2bat, projecte poètic-musical que dona a llum “Heroes y monstruos” (2017), segon treball després de “Los descalzos”. Oscar Manso és un poeta i músic lligat al projecte Mikelazulo, en Errenteria, des del […]

Idoia Hernández és la pianista i compositora darrere de Hatxe, pseudònim amb el cual va presentar el seu primer àlbum,  Lehena. Cofundadora de 2bat, projecte poètic-musical que dona a llum “Heroes y monstruos” (2017), segon treball després de “Los descalzos”.

Oscar Manso és un poeta i músic lligat al projecte Mikelazulo, en Errenteria, des del qual van nàixer multitud d’obres multidisciplinàries com “Letren Kilimak” o “Gu Lau”. Actualment membre de la banda musical Muskulo i cofundador, al costat de Idoia Hernández de 2bat, presenta “Heroes y monstruos”, espectacle basat en els textos del seu llibre homònim.


Detalls de la peça artística

Héroes y monstruos és un concert poètic creat en 2017 per 2Bat. Un diàleg continu entre música i poesia disposat a enfrontar-se a un monstre de múltiples cares, no sempre fàcils de reconèixer. I si tots aquells valors que hem entès sempre com a nobles i purs, són en realitat, part del mateix monstre? Què passa quan el relat de la realitat ens cau a trossos i no sabem ja que fer en ell?


Enllaços web

https://www.facebook.com/2batproiektua/


Vídeos

https://vimeo.com/25204711

+ Poetas

2bat

2bat

ADRIANA BERTRAN (Llobregat)

ADRIANA BERTRAN (Llobregat)

AL BARETO (Hospitalet)

AL BARETO (Hospitalet)

Alberto Prieto (Cádiz)

Alberto Prieto (Cádiz)

Alejandra Martínez de Miguel (Madrid)

Alejandra Martínez de Miguel (Madrid)

Alejandro Céspedes (Oviedo)

Alejandro Céspedes (Oviedo)

Amelia Díaz Benlliure (Castellón)

Amelia Díaz Benlliure (Castellón)

Ana Pérez Cañamares (Madrid)

Ana Pérez Cañamares (Madrid)

Ángel Miguel (Málaga)

Ángel Miguel (Málaga)

Ángela Segovia (Ávila)

Ángela Segovia (Ávila)

Ángelo Néstore (Italia)

Ángelo Néstore (Italia)

Antonio Orihuela (Huelva)

Antonio Orihuela (Huelva)

Arjàn Álvarez Beltrán (Barcelona)

Arjàn Álvarez Beltrán (Barcelona)

Barba Corsini (Barcelona)

Barba Corsini (Barcelona)

Belén Segarra (València)

Belén Segarra (València)

Berta García Faet (València)

Berta García Faet (València)

Blue Caravan (València)

Blue Caravan (València)

Carlos Ávila (Toledo)

Carlos Ávila (Toledo)

Carmen Barranco (Sevilla)

Carmen Barranco (Sevilla)

Carmen Conde (Compostela)

Carmen Conde (Compostela)

Catalina Isis (València)

Catalina Isis (València)

Chiwaka Buenos Días (Jaén)

Chiwaka Buenos Días (Jaén)

Cintaadhesiva (A Coruña)

Cintaadhesiva (A Coruña)

CLACOWSKY (Albacete)

CLACOWSKY (Albacete)

Claudia Faci

Claudia Faci

Crudo & Seward

Crudo & Seward

Dani Orviz

Dani Orviz

Daniel Palomares (València)

Daniel Palomares (València)

Daniel Rabanaque (Saragossa)

Daniel Rabanaque (Saragossa)

David Vid

David Vid

Deborah Vukusic (Ourense)

Deborah Vukusic (Ourense)

DYSO (Ciudad Real)

DYSO (Ciudad Real)

El tractor de l’amor (Lleida)

El tractor de l’amor (Lleida)

Elefante Gris (Mallorca)

Elefante Gris (Mallorca)

elhombreviento (València)

elhombreviento (València)

Eskarnia

Eskarnia

Eva Gallud

Eva Gallud

Fátima Miranda (Salamanca)

Fátima Miranda (Salamanca)

IRIS ALMENARA (Castellón)

IRIS ALMENARA (Castellón)

Javier Gm & Burguitos

Javier Gm & Burguitos

Jesús Ge

Jesús Ge

Josep Pedrals (Barcelona)

Josep Pedrals (Barcelona)

Juan Carlos Mestre (León)

Juan Carlos Mestre (León)

Juan Luis Ramos, Ultramarinos (València)

Juan Luis Ramos, Ultramarinos (València)

La Mare

La Mare

Lena Larios (Granada)

Lena Larios (Granada)

Lola Guerricaechebarria (Bilbao)

Lola Guerricaechebarria (Bilbao)

Lola Nieto (Barcelona)

Lola Nieto (Barcelona)

Luanna (Jaén)

Luanna (Jaén)

Mama Fiera (Menorca)

Mama Fiera (Menorca)

Mansilla y los Espías (Sevilla)

Mansilla y los Espías (Sevilla)

Marçal Font (Barcelona)

Marçal Font (Barcelona)

Margalida Followthelida (Mallorca)

Margalida Followthelida (Mallorca)

María Salgado (Madrid)

María Salgado (Madrid)

Miguel Martínez (Madrid)

Miguel Martínez (Madrid)

Mississippi (València)

Mississippi (València)

Msias (València)

Msias (València)

Nebur Frick (Valladolid)

Nebur Frick (Valladolid)

Novembre Elèctric amb Hèctor Serra

Novembre Elèctric amb Hèctor Serra

Pablo Benavente (Cádiz)

Pablo Benavente (Cádiz)

Pablo Cortina (Oviedo)

Pablo Cortina (Oviedo)

Pablo X. Suárez y Dudu García (Asturias)

Pablo X. Suárez y Dudu García (Asturias)

Pep Gimeno, “Botifarra”

Pep Gimeno, “Botifarra”

Ramín Studio (València)

Ramín Studio (València)

Redifusión (Ciudad Real)

Redifusión (Ciudad Real)

Saúl Lescún (Oviedo)

Saúl Lescún (Oviedo)

Xisco Ródenas

Xisco Ródenas

Yanito

Yanito